JVC projektor

(4 termék)

A projektorok a televíziók és a számítógépes monitorok alternatívái. Ezek a számítógépről vagy külső tárolóból származó képeket vetítenek... Mutass többet

A projektorok típusai vetítési technológia szerint

LCD

Az LCD projektorok minőségi színvisszaadást, csendesebb működést és hosszú élettartamot kínálnak. Ráadásul nem küzdenek a zavaró szivárványhatással. A DLP-projektorokhoz képest azonban valamivel rosszabb a fekete szín megjelenítése és kisebb a fényerősségük. Az LCD-projektorok optikai rendszere nem zárt, így porérzékenyebbek és igényesebbek a karbantartásra.

LCD projektorok

  • Alacsonyabb vételár
  • A lámpa hosszú élettartama
  • Csendesebb működés
  • Szivárványhatás nélkül

➖ Rosszabb kontraszt és fekete megjelenítés
➖ Érzékenyebb a porra
➖ A képminőség idővel romlik

DLP

A DLP projektorok jobb fekete megjelenítéssel és kiváló kontraszttal rendelkeznek az LCD projektorokhoz képest. Kevésbé igényesek a karbantartásra. Ennek a technológiának a hátránya az úgynevezett szivárványhatás, amely a gyorsan mozgó tárgyak mögött jelentkezhet. Ezt a hatást azonban csak néhány felhasználó veszi észre. További hátránya a nagyobb fogyasztás és a a lámpa rövidebb élettartama.

DLP projektorok

  • Magasabb képminőség és stabilitás (még hosszabb távon is)
  • Magas kontraszt, telítettség és színpontosság
  • Kevésbé igényes a karbantartásra
  • Minimális meghibásodási arány

➖ Magasabb vételár
➖ Esetleges szivárványhatás
➖ Nagyobb zaj és felmelegedés


Projektorok alkalmazás szerint

Otthoni filmezésre

Otthoni környezetben a projektorokat általában filmek vetítésére vagy játékok lejátszására használják. Ilyen felhasználásra a széles látószögű képaránnyal és nagy felbontású Full HD vagy 4K felbontással rendelkező projektorok alkalmasak.

Az otthoni projektorok általában képjavító funkciókkal rendelkeznek. Mivel a vetítés általában sötétebb környezetben történik, nincs szükség a projektor fényerősségével szemben támasztott magas követelményekre.

Az otthoni projektorok játékra is használhatók. Egyesek magasabb frissítési frekvenciát (100 Hz előtt) kínálnak, hogy a kép a lehető legsimább legyen még akciójátékok közben is.

házimozi projektor

  • 16:9 vagy 21:9 szélesvásznú képarány
  • Nagy felbontású Full HD vagy Ultra HD/4K
  • Szoftveres képjavítás
  • Kiváló kontraszt és színvisszaadás

➖ Magasabb vételár, különösen a 4K projektorok esetében


Irodai

Az irodai projektorokat, más néven adatprojektorokat kifejezetten olyan tárgyaló- és konferenciatermekbe tervezték, ahol a dokumentumokat és adatokat nagy képernyőn kell bemutatni, hogy minden résztvevő jól láthassa azokat. Az irodai projektorok esetében a szokásos képarány 4:3, 5:4 vagy 16:10.

Fontos a nagyobb fényerő, ideális esetben legalább 3000 lm, hogy a projektor sötétítés nélkül is használható legyen a teremben. Az irodai projektornak mindenekelőtt megbízhatónak és könnyen kezelhetőnek kell lennie. A Full HD vagy 4K felbontás nem szükséges.

Irodai projektorok

  • Alacsonyabb vételár
  • Trapéztorzítás korrekció

➖ Alacsonyabb kontraszt
➖ Alacsonyabb felbontás


Mini

A mini projektorok kicsik és könnyűek, így könnyen hordozhatók, és jó társaságot biztosítanak az üzleti utak és nyaralások során. Elférnek egy hagyományos hátizsákban. Gyakran beépített akkumulátorral is rendelkeznek, így a szabadban, a hálózatról leválasztva is használhatók.

Általában legfeljebb Full HD felbontást, kisebb színhűséget és rosszabb hangzást kínálnak.

Mini projektorok

  • Kompakt méretek
  • Alacsony súly
  • Gyakran beépített akkumulátor
  • Vezérelhető okostelefonnal

➖ Alacsonyabb fényerő

A projektor paraméterei


Képfelbontás

A felbontás a pixelek számát jelenti, melyekből az eredményül kapott kép áll. Minél nagyobb a felbontás, annál részletesebb a kép. A modern projektorok általában a tévékészülékekről és monitorokról ismert Full HD felbontást kínálják. A drágább házimozi projektorok akár 4K Ultra HD felbontást is kínálnak. Az olcsóbb irodai projektoroknál (adatprojektorok) alacsonyabb felbontást láthatsz, de ezek prezentációs célokra általában megfelelőek.

▪️ DCI 4K - 4 096 × 2160 px, 19∶10
▪️ Ultra HD - 3 840 × 2160 px, 16:9
▪️ WUXGA - 1 920 × 1 200 px, 16:10
▪️ Full HD - 1 920 × 1 080 px, 16:9
▪️ HD - 1 280 × 720 px, 16:9
▪️ WXGA - 1 280 × 800 px, 16:10
▪️ XGA - 1 024 × 768 px, 4:3


Vetítési távolságok

A projektorok a minimális és a maximális vetítési távolságukban is különböznek. A minimális érték határozza meg azt a legkisebb távolságot, ahonnan a projektor éles, jó minőségű képet képes megjeleníteni a vetítővásznon. Ez hasonló a maximális vetítési távolsághoz, amelyen túl a kép elveszítheti fényerejét és élességét is. Általában a vetítési távolságok tartománya 1-15 m között mozog.

Fényerősség

A kivetítő által előállítható fényerősséget jelző paraméter. Lumenben (lm) van megadva. Általában a nagyobb maximális fényerősség előnyösebb, mivel a kivetítő egy világos teremben is használható, és a kép még mindig jó minőségű és jól olvasható lesz. A különösen nagy fényerejű vetítőrendszer azonban intenzívebb hűtést igényel, ami ventilátorzajjal jár.

  • 1500 lm-ig - ezek a projektorok inkább csak éjszakai filmvetítésre alkalmasak.
  • 1.500 és 2.500 lm között - olyan projektorok, amelyek jól működnek enyhén elsötétített helyiségekben.
  • 3000 lm felett - ezek a projektorok nappali fényben is működtethetők sötétítés nélkül.



A projektorokkal kapcsolatos további információkat a Milyen projektort vegyek című részletes útmutatóban találsz.

Projektorok fényforrás szerint

A különböző vetítési technológiák (DLP/LCD) mellett a projektorok a fényforrásukban is különböznek. A különbségek elsősorban a maximális fényerősségben, az élettartamban és a méretekben mutatkoznak.

  • A LED projektorok kisebb méretűek lehetnek, kisebb az energiafogyasztásuk és a zajszintjük, de a fényerősségük alacsonyabb.

  • A lézerprojektorok általában drágábbak, nagy fényerőt, kontrasztot és élettartamot, valamint alacsony zajszintet kínálnak.

  • A halogénlámpás projektorok olcsók, jó fényerővel rendelkeznek, de nagyobb méretűek, nagyobb az energiafogyasztásuk és magasabbak az új lámpa megvásárlásának többletköltségei.

9 499 990 Ft-tól
2 ajánlat
5 699 990 Ft-tól
2 ajánlat
2 249 990 Ft-tól
7 ajánlat
3 499 990 Ft-tól
6 ajánlat

Projektor vásárlási útmutató

Oldalainkon a partnereink által szolgáltatott információk és árak tájékoztató jellegűek, melyek esetlegesen tartalmazhatnak téves információkat. A képek csak tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban. A termékinformációk (kép, leírás vagy ár) előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak. Az esetleges hibákért, elírásokért az Árukereső nem felel.