Az elektromos fűkaszákat (legyen az vezetékes vagy akkumulátoros) egyszerűbb beindítani és karbantartani, mint benzines társaikat. Az elektromos változatok motorja csendesebben jár, és kevésbé rezonál, így kényelmesebb velük dolgozni. Ráadásul a benzines típusokkal szemben károsanyag-kibocsátásuk sincs.
Az akkumulátoros fűkaszák több mozgásteret adnak mint a vezetékes megoldások. A napjainkban leginkább elterjedt Li-Ion akkumulátorokból egy 40-80 V közötti akkumulátor feszültséggel rendelkező modellt választva nagyobb teljesítményt és hosszabb üzemidőt kap, amivel több munkát tud elvégezni egy feltöltéssel. A töltési idők egy órától akár több óráig is terjedhetnek, ez nagyban függ az adott akkumulátortól és annak töltőjétől is.
A vezetékes fűkaszák folyamatos energiaellátást biztosítanak, így nem igényelnek újratöltést, ahogy akkumulátort sem. Tömegük egészen baráti, azonban nagyságrendekkel még így sem tér el az akkumulátoros típusoktól. A vezetékes fűkaszák tápkábele egészen rövidnek mondható, ezért működtetéséhez mindenképp szükség lesz egy hosszabbítóra is. A vezetékes fűkaszák használatának egyik legnagyobb korlátját épp a vezeték jelenti. Egy olyan kertben, ahol nincsenek nagy, egybefüggő területek és kisebb vagy nagyobb akadályok között kell manőverezni, macerássá válhat odafigyelni a kábelekre. A hosszabbító kiválasztásakor minden esetben vegye figyelembe a fűkasza gyártója által meghatározott működési paramétereket, hogy probléma nélkül használhassa a gépét.
TIPP: egyes akkumulátoros fűkaszák olyan univerzális akkumulátorral rendelkeznek, mely adott márka termékein belül, más eszközökhöz is használható. Például a fűkaszához vásárolt akksit tudja használni egy fűnyíróhoz vagy láncfűrészhez is. Ezzel egyaránt kímélheti a környezetet és a pénztárcáját is.
A benzines fűkaszák a legtöbb elektromos változatnál nagyobb teljesítményre képesek és ideális választásnak számítanak nagyobb alapterület karbantartása esetén. Mobilitásuk mellett hosszú üzemidőre képesek. A legtöbb benzinmotoros fűkasza az indítózsinór berántásával indítható el, azonban léteznek már olyan típusok is, ahol ez a folyamat automatizálva van.
A benzines fűkaszák üzemanyaga benzin és olaj előre meghatározott keveréke. A keverék arányát minden esetben a gyártó határozza meg, így a fűkasza minél hosszabb élettartama érdekében fontos követni a kezelési útmutatóban leírtakat.
A magasgazvágók a fűnyírókhoz és fűkaszákhoz szokott szemnek furcsának tűnhetnek, ugyanis külsőre úgy festenek, mintha a két eszköz hibridjei lennének. Azokon a területeken lehet hatékonyan használni őket, ahol már nehézkesen lehet egy fűnyírót mozgatni, viszont a karbantartott terület méretéhez már kevésnek bizonyul egy kézi fűkasza. Ezeknek a benzinmotoros gépeknek az elején a fűkaszákhoz hasonló forgófejet és a vágóeszközt talál, a gép egésze pedig két, nagyméretű hátsó keréken pihen. A nagyobb teljesítménynek és jobb manőverezhetőségnek köszönhetően bőven a kézi fűkaszák felett teljesítenek.
Kevésbé mindennapi felhasználásra, leggyakrabban takarmánynövények betakarítására használatosak az alternáló kaszák, általában gyalog is bejárható méretű területre. Abban az esetben is hasznos egy ilyen gép, amikor egy ritkán látogatott, viszonylag elhanyagolt terület szorul gondozásra és egyenetlen a terep.