Az erősítő a hangjelek felerősítésére szolgál a minőség lehető legkisebb mértékű romlása mellett. Használhatod a hangszórókból, HiFi berendezésből,... Mutass többet
otthoni - alkalmas Hi-Fi- és hangszórórendszerekhez, TV-hez és házimozihoz
PA - zenészek és DJ-k PA-rendszereihez használt erősítők
végerősítők - hangszórókhoz való csatlakoztatásra, professzionális használatra
tranzisztor - különösen basszus-erősítők
fejhallgató - fejhallgató-erősítők
All In One - erősítő, előerősítő és streamer kombinációja
csőerősítő - ideális gitárokhoz
egyéb
A csatornák száma befolyásolja, hogy hány eszközre küldheti a hangjelet. Például két hangszóró erősítéséhez legalább két csatornára van szükség.
1 - monoblokk, 1 mélynyomóhoz
2 - 2 hangszóróhoz
3 - 2 hangszóróhoz és 1 mélynyomóhoz
4 - 2 hangszóróhoz és 1 mélynyomóhoz
5 vagy több - fejlettebb hangfalakhoz
Az impedancia azt jelzi, hogy a készülék mekkora ellenállást (ohmban, Ω-ban) fejt ki a hangszórókhoz csatlakoztatva. A hangszórók impedanciájának meg kell egyeznie az erősítő impedanciájával vagy annál nagyobbnak kell lennie.
Azt jelöli, hogy az erősítő mekkora teljesítményt képes a csatlakoztatott eszközre (hangszórórendszerre) küldeni. Jelzi többek között a teljes hangerőt.
Távirányítás
Bemenetek - USB, LAN, antenna, digitális bemenetek (koaxiális, optikai)
Kimenetek - fejhallgató, mélynyomó, hangszórók, L/R előcsatlakozás és egyéb kimenetek
Bluetooth - csatlakoztathatóság intelligens eszközökhöz
WiFi - csatlakoztathatóság más, ugyanazon a hálózaton lévő eszközökhöz
Kijelző - könnyebb kezelhetőség
Automatikus kikapcsolás - energiatakarékosság inaktív állapotban
A streaming szolgáltatások támogatása - Spotify, Apple Music, Tidal
Bass/Treble - gombok a magas és mély hangok erősítéséhez vagy elnyomásához
Balance - a hangok érzékelésének finomhangolása, ha nem az ideális pozícióban ülsz
Túl sok az információ? Tekintsd meg a Milyen erősítőt vegyek című útmutatónkat, és máris ráhangolódsz a választásra.
Manapság az erősítők wifire is csatlakoztathatók, hogy vezeték nélkül csatlakoztathassa őket egy ugyanazon a hálózaton lévő lejátszóhoz. Egy minőségi hangerősítő alkalmas hangszórókhoz és hifihez, autóba vagy professzionális hangstúdióba. Utazás közben különösen nagyra fogod értékelni a fejhallgató erősítőt, otthon pedig a végerősítőt.
A legolcsóbb erősítőket be tudod szerezni 120.000 Ft alatt, elsősorban otthoni hangrendszerekhez vagy autós hangszórókhoz.
A 120 000 - 270 000 Ft közötti tartományban találhatóak a középkategóriás, kisebb stúdiókba alkalmas, jobb minőségű erősítők, de a csúcskategóriás fejhallgató-erősítők is.
A 190 000 Ft-nál magasabb összegek a professzionális erősítők számára vannak fenntartva, amelyek a felerősített hang tisztaságával tűnnek ki még nagy terekben is. Ezek gyakran első osztályú dizájnnal is büszkélkedhetnek.
A legjobb erősítő márkák közé tartoznak az Auna erősítők , a Yamaha erősítők, a Technics erősítők, a Denon erősítők, a Pioneer erősítők, a Bose erősítők, a BEHRINGER erősítők, a Pro-Ject erősítők, a Marantz erősítők és a Rotel erősítők.
Erősítő választás előtt állsz? Mielőtt döntenél, olvasd el vásárlási útmutatónkat, és ismerd meg az erősítők típusait és legfontosabb paramétereiket!
Oldalainkon a partnereink által szolgáltatott információk és árak tájékoztató jellegűek, melyek esetlegesen tartalmazhatnak téves információkat. A képek csak tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban. A termékinformációk (kép, leírás vagy ár) előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak. Az esetleges hibákért, elírásokért az Árukereső nem felel.