Az erősítő a hangjelek felerősítésére szolgál a minőség lehető legkisebb mértékű romlása mellett. Használhatod a hangszórókból, HiFi berendezésből,... Mutass többet
otthoni - alkalmas Hi-Fi- és hangszórórendszerekhez, TV-hez és házimozihoz
PA - zenészek és DJ-k PA-rendszereihez használt erősítők
végerősítők - hangszórókhoz való csatlakoztatásra, professzionális használatra
tranzisztor - különösen basszus-erősítők
fejhallgató - fejhallgató-erősítők
All In One - erősítő, előerősítő és streamer kombinációja
csőerősítő - ideális gitárokhoz
egyéb
A csatornák száma befolyásolja, hogy hány eszközre küldheti a hangjelet. Például két hangszóró erősítéséhez legalább két csatornára van szükség.
1 - monoblokk, 1 mélynyomóhoz
2 - 2 hangszóróhoz
3 - 2 hangszóróhoz és 1 mélynyomóhoz
4 - 2 hangszóróhoz és 1 mélynyomóhoz
5 vagy több - fejlettebb hangfalakhoz
Az impedancia azt jelzi, hogy a készülék mekkora ellenállást (ohmban, Ω-ban) fejt ki a hangszórókhoz csatlakoztatva. A hangszórók impedanciájának meg kell egyeznie az erősítő impedanciájával vagy annál nagyobbnak kell lennie.
Azt jelöli, hogy az erősítő mekkora teljesítményt képes a csatlakoztatott eszközre (hangszórórendszerre) küldeni. Jelzi többek között a teljes hangerőt.
Távirányítás
Bemenetek - USB, LAN, antenna, digitális bemenetek (koaxiális, optikai)
Kimenetek - fejhallgató, mélynyomó, hangszórók, L/R előcsatlakozás és egyéb kimenetek
Bluetooth - csatlakoztathatóság intelligens eszközökhöz
WiFi - csatlakoztathatóság más, ugyanazon a hálózaton lévő eszközökhöz
Kijelző - könnyebb kezelhetőség
Automatikus kikapcsolás - energiatakarékosság inaktív állapotban
A streaming szolgáltatások támogatása - Spotify, Apple Music, Tidal
Bass/Treble - gombok a magas és mély hangok erősítéséhez vagy elnyomásához
Balance - a hangok érzékelésének finomhangolása, ha nem az ideális pozícióban ülsz
Túl sok az információ? Tekintsd meg a Milyen erősítőt vegyek című útmutatónkat, és máris ráhangolódsz a választásra.
Manapság az erősítők wifire is csatlakoztathatók, hogy vezeték nélkül csatlakoztathassa őket egy ugyanazon a hálózaton lévő lejátszóhoz. Egy minőségi hangerősítő alkalmas hangszórókhoz és hifihez, autóba vagy professzionális hangstúdióba. Utazás közben különösen nagyra fogod értékelni a fejhallgató erősítőt, otthon pedig a végerősítőt.
A legolcsóbb erősítőket be tudod szerezni 120.000 Ft alatt, elsősorban otthoni hangrendszerekhez vagy autós hangszórókhoz.
A 120 000 - 270 000 Ft közötti tartományban találhatóak a középkategóriás, kisebb stúdiókba alkalmas, jobb minőségű erősítők, de a csúcskategóriás fejhallgató-erősítők is.
A 190 000 Ft-nál magasabb összegek a professzionális erősítők számára vannak fenntartva, amelyek a felerősített hang tisztaságával tűnnek ki még nagy terekben is. Ezek gyakran első osztályú dizájnnal is büszkélkedhetnek.
A legjobb erősítő márkák közé tartoznak az Auna erősítők , a Yamaha erősítők, a Technics erősítők, a Denon erősítők, a Pioneer erősítők, a Bose erősítők, a BEHRINGER erősítők, a Pro-Ject erősítők, a Marantz erősítők és a Rotel erősítők.
Erősítő választás előtt állsz? Mielőtt döntenél, olvasd el vásárlási útmutatónkat, és ismerd meg az erősítők típusait és legfontosabb paramétereiket!
Erősítő választás előtt állsz? Mielőtt döntenél, olvasd el vásárlási útmutatónkat, és ismerd meg az erősítők típusait és legfontosabb paramétereiket!
Oldalainkon a partnereink által szolgáltatott információk és árak tájékoztató jellegűek, melyek esetlegesen tartalmazhatnak téves információkat. A képek csak tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban. A termékinformációk (kép, leírás vagy ár) előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak. Az esetleges hibákért, elírásokért az Árukereső nem felel.