Olajos kompresszor
Az olajos kompresszorok a legtöbb műhelymunkához alkalmasak, és ha a kenőanyag ellenőrzésére és feltöltésére odafigyel időben, a kompresszor élettartamát jelentősen hosszabbítja Önnek. A kenés ennél a típusnál némileg hasonlít a belsőégésű motorokhoz. Az olajat a dugattyú alatti hengerűrben kell alkalmazni, így az olajgőzök a henger által sűrített levegőbe jutnak, ami pneumatikus szerszámok használata esetében megspórolja a további utánolajozással járó munkát.
Olajmentes kompresszor
Az olajmentes kompresszoroknak nincs szükségük hagyományos dugattyúra, mivel a súrlódás el van kerülve egy speciális lemeznek köszönhetően, amely hőmérséklet-és kopásálló tömítéssel rendelkezik. Az olajmentesség révén a sűrített levegőben nincsen olajgőz, ezért alkalmas az élelmiszeriparban való felhasználáshoz is, azonban ez a kialakítás bizonyos mértékig korlátozza a teljesítményt.
Csavarkompresszor
A csavarkompresszort elsősorban ipari üzemekbe és minden olyan helyre tervezték, ahol nagy mennyiségű levegőt kell előállítani. A levegő azután a szerszámok és tömlők különböző mozgásrendszereihez jut el. Egyszerűbben fogalmazva, a készülék az egymás ellenében forgó csavarok elvén működik, és ezáltal kompresszálja a levegőt. Előnye a csendes működés (csak a csavarok mozgása szükséges), a jó karbantartás melletti hosszú élettartam és a magasabb hatásfok, azonban ezek a drágább készülékek közé tartoznak.
Dugattyús kompresszor
A dugattyús kompresszorban a dugattyú a belsőégésű motorhoz hasonlóan működik. Az üzemanyag-robbanástól eltérően azonban itt a levegőt sűrít össze, és azt egy légtartályba bocsátja ki. Ha a tartályban lévő felépített nyomás eléri a maximumot, a kompresszor kikapcsolja magát, így a sűrített levegőt később is felhasználhatja, pl. gumiabroncs felfújásához. Egyértelmű előnye az egyszerűbb kialakítás és a hozzá kapcsolódó alacsony költségek. A dugattyús kompresszor nem igényel túl sok karbantartást, viszont sajnos zajosabb, amit a dugattyú mozgása okoz.